PANELOVNER
MIFO selger moderne panelovner som har fokus på Energi og Miljø, ovnene er klimavennlige, bruker mindre energi og bedre komfort enn tidligere.
Produktene kan ha både en tradisjonell og et moderne design i ulike farger og i glass. Ovnene har enten elektronisk termostat eller integrert digital termostat som automatisk kan senke temperaturen om natten og om dagen hvis dette ønskes. Det kan gi opp til 25% reduksjon av energiforbruk i forhold til tradisjonell oppvarming.
www.glamox.no/varme
www.glendimplex.no
VARMEPUMPE
MIFO selger Fujitsu varmepumper. Fujitsu luft luft varmepumpe og luft vann varmepumpe gir effektiv varme i norske boliger. Med fokus på energisparing, kvalitet og moderne teknologi er Fujitsu en av Europas ledende leverandører av varmepumper og klimaanlegg.
www.varmepumpe.no
VARMEKABLER OG MATTER for alle behov.
Varmekabel.
I vår del av verden er vi avhengig av boligoppvarming. Hvorfor ikke installere gulvvarme som gir en komfortabel overflatetemperatur i tillegg til ønsket lufttemperatur? De aller fleste rom- og gulvtyper egner seg for elektrisk oppvarming. MIFO leverer gulvvarme løsninger til alle rom i boligen. På badet, i kjøkkenet, stuen, soverom, kjellerstue og alle andre rom hvor man ønsker komfortabel og behagelig. Et elektrisk gulvvarmesystem er driftssikkert og vedlikeholdsfritt. Varmekabel gir ikke lukt eller lyd ved oppstart. Skjult forlegning sikrer høy grad av brann- og sikkerhet. Selvbegrensede varmekabler avgir forskjellig effekt i forhold til omgivelsestemperaturen, kablene kan heller ikke overopphetes. Disse kabeltypene er velegnet til frostsikring av rør, takrenner og nedløp. Enkelte ryper er godkjent for innvendig montasje i drikkevannsrør.
www.nexans.no
Varmematter
Varmematter er lavtbyggende gulvvarme som installeres nær gulvoverflaten, og gir jevn varmefordeling i rommet. Behagelig romvarme oppnås med redusert energiforbruk. Det er løsninger for alle typer gulv enten dekket med avrettingsmasse eller rett i flislim. Det er også løsninger for parkett og laminatgulv, der det ikke er behov for støping. For bruk i både nybygg og rehabilitering.
www.devi.no
www.nexans.no
Varmluftsvifter
MIFO forhandler FRICO sine varmluftsporter, varmestrålere, varmluftsvifter, takvifter.
www.frico.no
